Jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń na Górnym Śląsku, koncert „Józef Polok pro Memoria”, odbędzie się w środę, 4 listopada, w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Początek o godzinie 18:00. Józef Polok, aktor, biznesmen i satyryk, dał ponad 2000 koncertów estradowych z Kapelą Czerniakowską w kraju i za granicą (Czechy, Niemcy, Finlandia, Kanada, USA) w towarzystwie największych gwiazd estrady i scen polskich. Nagrał płyty „Kapela Warszawska”, „Kolędy” oraz „Tylko we Lwowie” - pierwszą w powojennej Polsce „lwowską płytę”, za którą otrzymał Złotą Płytę w 1987 roku. Od 1988 roku stale współpracował z Telewizją Polską. Prowadził pierwszy Koncert Życzeń w gwarze śląskiej. Wystąpił w cyklu programów o tematyce śląskiej pt. „Życie Erwina Respondka”. W programach „Rozmowy o Górnym Śląsku” Kazimierza Kutza, w których - jak napisał redaktor „Polityki” - po raz pierwszy opowiedziany śląski dowcip sięgnął miana sztuki.

Zeszłoroczny koncert pt. „Józef Polok pro Memoria” ściągnął publiczność z całej niemal Polski, a sala TZR była wypełniona po brzegi. W tym roku będzie równie ciekawie - wystąpią m.in. Kabaret Masztalskich, Joanna Bartel oraz gwiazda wieczoru - Kapela ze Śląska im. Józefa Poloka. W trakcie koncertu będzie także niespodzianka dla wszystkich widzów. Bilety w cenie 55 zł do nabycia w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej, w sklepie Szkolak w Rybniku oraz na www.kapela.rybnik.pl.

91. wydanie NPI poświęciliśmy śp. Józefowi Polokowi, którego żegnały tysiące rybniczan. Przyjaciół zmarłego spytaliśmy jakie wspomnienie Józefa Poloka pozostanie w ich pamięci. O ostatnich chwilach życia artysty opowiada również syn – Paweł. .


Źródło:

"http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,jozef-polok-pro-memoria,wia5-3267-9776.html">