Koncert poświęcony jednemu z największych Ślązaków. 4 listopada w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się koncert „Józef Polok pro Memoria”. Aktor, który znany był ze Śląskiego Koncertu Życzeń, Śląskiej Laby, Rozmów o Górnym Śląsku oraz serialu telewizyjnego „Święta wojna”, przegrał walkę z nowotworem 28 stycznia zeszłego roku.

Dziś miałby 51 lat. W czasie swojej kariery artysta dał ponad 2000 koncertów estradowych z Kapelą Czerniakowską w kraju i za granicą. W 1987 roku jego album „Tylko we Lwowie” otrzymał Złotą Płytę. Na szeroką skalę propagował śląską mowę. Od lat 90. występował na scenie wspólnie ze swoim synem, Pawłem. W 2007 roku obaj panowie nominowani byli do nagrody Człowieka Roku portalu rybnik.com.pl.

Zeszłoroczny koncert przyciągnął ogrom fanów, którzy niegdyś przyjeżdzali tłumnie na występy Poloka. Był czas na zadumę, ale także na humor, który dla artysty był tak ważny. W tym roku na scenie teatru wystąpią m.in. Kabaret Masztalskich, Joanna Bartel oraz Kapela ze Śląska im. Józefa Poloka. Organizatorzy przygotowują również niespodziankę dla widzów. Bilety na memoriał kosztują 55 zł. W przedsprzedaży można je kupić w Teatrze Ziemi Rybnickiej, sklepie Szkolak w Rybniku oraz drogą internetową na stronie www.kapela.rybnik. pl. Początek koncertu godzina 18.00. .


Źródło: